تربیت بدنی


رشته تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی از رشته‌های حوزه علوم انسانی است که به بررسی تقویت جسم و روان از حوزه‌های مختلف می‌پردازد. درواقع تربیت بدنی یک رشته میان‌رشته‌ایست که از علومی مثل فیزیولوژی، روانشناسی، جامعه‌شناسی و مدیریت بهره می‌برد. افراد با تحصیل در آن شناخت خوبی از بدن انسان به دست می‌آورند تا بتوانند به توان‌بخشی آن کمک کنند و درعین‌حال بتوانند وضعیت روانی خود را نیز بهبود دهند. به دلیل تأثیری که رشته ترتبیت بدنی در تقویت جسمی و روانی افراد دارد از اهمیت زیادی برخوردار است.

متخصصان این رشته می‌توانند به جامعه در پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی کمک کنند و این موضوع شامل همه سنین از خردسالان تا کهن‌سالان می‌شود. تربیت بدنی به بهبود کیفیت زندگی افراد از ابعاد مختلف توجه دارد.

 رشته تربیت بدنی در هنرستان

برای ورود به رشته تربیت بدنی در هنرستان، افراد وارد شاخه فنی حرفه‌ای می‌شوند و رشته تربیت بدنی را انتخاب می‌کنند. پس از گذراندن سه سال هنرستان می‌توانند با شرکت در آزمون دانشگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای وارد دوره کاردانی شوند. علاوه بر این، دانش‌آموختگان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند کنکور ریاضی، تجربی یا انسانی بدهند و وارد مقطع کارشناسی شوند. بعلاوه برخی مراکز استخدام دیپلم تربیت بدنی نیز دارند بنابراین برای کسانی که در هنرستان این رشته را بخوانند فضای شغلی فراهم است.

رشته تربیت بدنی در دبیرستان

در شاخه نظری یا دبیرستان رشته مجزایی برای تربیت بدنی نداریم؛ اما همان‌طور که اشاره کردیم رشته تربیت بدنی یک رشته

شناور است که با شرکت در کنکور همه شاخه‌های نظری می‌توان این رشته را برای تحصیل در دانشگاه در مقطع کارشناسی انتخاب کرد.

محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با پذیرش کوکی میتوانید تجربه بهتری در فروشگاه ما داشته باشید.