هنر


رشته هنر

هُنَر مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که برای اثرگذاری بر احساسات و هوش انسانی یا به منظور انتقال یک مفهوم، خلق می‌شود و با خلاقیت انسان همراه است. همچنین هنر، توانایی و مهارت آفریدن زیبایی است که به شکلی نمادین ظهور می‌کند.فرهنگ، جامعه، محل تولد، آب و هوا و تحولات زندگی شخصی افراد هنرمند عوامل متعددی هستند که در نوع هنر هر شخص می‌تواند تأثیر به‌سزایی داشته باشد.[۱][۲][۳]

طیف وسیعی از فعالیت‌های انسان‌ها یا محصولات این فعالیت‌ها که شامل تخیل خلاقانه می‌شود را می‌توان تعریف هنر دانست. این فعالیت‌ها اغلب با هدف نمایش زیبایی، قدرت عاطفی، ایده‌های مفهومی یا نمایش مهارت‌های فنی انجام می‌شوند. از آنجایی که رشته‌های زیادی زیر شاخه های هنر محسوب می‌شوند، افراد زیادی می‌توانند در شاخه‌های مختلف این رشته تحصیل کنند. به طور معمول افرادی که به نقاشی، طراحی، موسیقی و خلق آثار هنری علاقه‌مند هستند یا پیش‌زمینه‌ای در این رشته‌ها دارند، تحصیل در شاخه‌های مختلف رشته‌های هنری را انتخاب می‌کنند.

درآمد رشته های هنر

حقیقت این است که درآمد رشته‌های هنری طیف بسیار وسیعی را شامل می‌شود؛ از درآمدهای کم تا درآمدهای رویایی. این تفاوت شامل درآمد یک رشته با رشته دیگر و حتی درآمد یک فرد با فرد دیگر در یک رشته مشابه است. از طرفی در این رشته‌ها استعداد و پشتکار حرف اول را می‌زند و هر چقدر به کارتان علاقه‌مندتر باشید و صرف نظر از درآمدتان بخواهید یک اثر هنری را خلق کنید، موفق‌تر خواهید بود.

شاید این جمله که هنر آب و نان نمی‌شود را بارها از والدین و اطرافیان شنیده باشید؛ خواهشا این حرف‌های بی‌اساس و قدیمی را دور بریزید. در ادامه با بررسی درآمدها خودتان متوجه می‌شوید که شرایط تغییر کرده و بازار کار رشته هنر در ایران و خارج از کشور در حال رشد و پیشرفت است.

محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با پذیرش کوکی میتوانید تجربه بهتری در فروشگاه ما داشته باشید.